Černý karbid křemíku na broušení ostří s jemnější zrnitostí

Dobrý den, nezvažovali jste vyrábět tento tvar kamenu z ČERNÉHO karbidu křemíku také v jemnější zrnitosti? (150 nebo jemnější). https://www.prodejbrusiva.cz/brousek-na-kosu-35x13x230-48c60n7v-krabicka-523426-carbo Z důvodu, který mi není známý, jste se odklonili ve výrobě brusných kamenů a pilníků od černého karbidu křemíku a nahradili jste jej karbidem zeleným. Černý karbid křemíku je ale pro ruční broušení ostří stěží nahraditelný jinými typy zrn. Zkoušel jsem si objednat mnoho druhů Vašich brusných pilníků ze zeleného karbidu i z umělého korundu a žádný z nich se ideálním vlastnostem černého karbidu křemíku pro broušení ostří nepřibližuje. Pokud byste skutečně zvažovali rozšíření sortimentu brusných kamenů a pilníků z černého karbidu křemíku, ocenil bych také pilník o zrnitosti 400 nebo jemnější. Ručnímu broušení ostří se věnuji mnoho let a za tu dobu jsem měl možnost odzkoušet mnoho brusných materiálů. Bohužel pro mě, nejlepší vlastnosti mají kameny, které v současnosti nejsou na trhu. Pro výrobce brusiva je ruční broušení ostří okrajová záležitost, takže většinou nevědí, jaké vlastnosti a jaké tvary kamenů jsou ideální. Z Vašeho sortimentu paradoxně odvede zdaleka nejužitečnější práci kámen, který je nejlevnější (ten v odkazu nahoře). S pozdravem

Vážený zákazníku,

brousek na kosu 64831-2315.92 je vyroben z černého karbidu. Brousek je určen na kosu a proto se neplánuje dělat v jemnějším provedení. Neuvádíte to, ale předpokládám že na kosu zrnistost 150 a 400 asi nepotřebujete = brousek používáte na jiné ostří.

Nedomnívám se, že je pro Vás důležité zda je brousek ze zeleného nebo černého karbidu ale důležitá je jeho zrnitost a zásadní tvrdost. Černý karbid křemíku je z dnešního pohledu horší, zelený karbid křemíku je kvalitou čistší (zbaven nežádoucích nečistot).

Bohužel i brousek na kosu prošel spoustou změn a mám od zákazníků i záporné reakce. Vzhledem k tomu, že je pořekadlo "brousek za korunu kousek" a byl tlak na cenu, výroba byla přesunuta do zahraničí a z mého pohledu se kvalita o dost změnila oproti výrobku vyráběného v ČR před 10 lety.

Označní kvality brousku na kosu zůstalo ale výroba se přesunula jinam a proto pokud by jsme měli určit kvalitu dle "českého značení", tak by se musel udělat rozbor a následně hledat podobnou kvalitu v jemnějším provedení která by byla pro Vás vyhovující.

Zákazníci používají ještě tento kámen z černého karbidu:

zrno 150/240

https://www.prodejbrusiva.cz/kamen-dvouzrnny-50x25x200-48c150240n9v-436555-tyrolit?q=64131-05


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

464 649 336
Po - Pá: 8:00 až 17:00 prodejna
Přidat dotaz do poradny
*
*
*