X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

První nákup
Přihlašovací údaje vám budou automaticky vytvořeny a zaslány s 1. dokončenou objednávkou na vámi zadaný e-mail.

Opakovaný nákup
V případě opakovaných nákupů je nutné se přihlásit, aby se vám zobrazily slevy za opakovaný odběr.

Diamantové orovnávače

Jednokamenné nebroušené orovnávače

Tyto diamantové nástroje jsou vhodné pro orovnávání brusných keramických kotoučů, které využívají přírodní špičky krystalu diamantu. Dokážou velmi kvalitně orovnat kotouč s vysokou přesností a řezivostí. Jsou určeny pro rovinné orovnávání. Pro zvýšení životnosti doporučujeme s orovnávačem pootáčet o 90 stupňů. Po otupení (obroušení špičky) je nutné nechat u nás orovnávač přesadit nebo přebrousit. Při správném používání jde orovnávač 5x až 10x přesadit.

Jednokamnné broušené orovnávače

Tyto diamantové nástroje jsou vhodné pro přesné orovnávání brusných keramických kotoučů, které využívají nabroušeného tvaru přírodního diamantu. Dokážou nejkvalitněji orovnat kotouč s vysokou přesností a nejvyšší řezivostí. Jsou určeny hlavně pro tvarové orovnávání. Orovnávač musí být umístěn pod osou kotouče nebo musí být pod osu nakloněn. Po otupení střechovitě broušeného orovnávače stačí orovnávač pootočit o 150 stupňů a můžete jej nadále používat. Po otupení orovnávače z obou stran je nutné nechat u nás diamant přebrousit. U kuželovitě broušených orovnávačů doporučujeme při orovnávání orovnávačem pootáčet čímž prodloužíte jeho životnost. Pokud je orovnávač hodně opotřeben, lze již nabrousit jen tupější úhel, než byl na orovnávači nabroušen.

Vícekamenné orovnávače

Tyto diamantové nástroje jsou vhodné pro orovnávání brusných keramickcý kotoučů, které využívají více malých krystalů přírodního diamantu. Dokážou velmi ekonomicky orovnat kotouč s vysokou životností a minimálními náklady. Při strojním orovnávání jemných kotoučů agregáty dosáhneme vysokou kvalitu povrchu opracování. Při ručním orovnvání kotoučů musíme počítat s menším nárokem na přesnost povrchu opracování. Jsou určeny zpravidla pro rovinné orovnávání. Vyrábí se v provedení agregát, roletka nebo destička. Agregáty dodáváme v zrntostech D64 až D711 v závislosti na zrnitosti brusného kotouče viz tabulka.

agregát = kovová tyčka v které je diamantový prach, má vysokou životnost a je bezúdržbový, nejlevnější orovnávání,
roletka = kovové kolečko na kterém jsou diamantové krystaly, vysoká životnost, údržba pootáčením 
destička = kovová destička na které jsou ze všech čtryř stran diamantové krystaly, vysoká životnost díky možnosti použít postupně 4 strany destičky, lze použít i pro jednodušší tvarové orovnávání 

Volba velikosti diamantového zrna u prachových orovnávačů

Volba velikosti diamantového zrna v závisloti na zrnitosti brusného kotouče.

Zrnitost brusného
        kotouče

Velikost diamantového
              zrna


Zrnitost brusného
         kotouče 

Velikost diamantového
              zrna
       320-600               D 64         100-120            D 301
       220-320               D 91          80-100            D 427
       180-220               D 126          60-80            D 602
       120-180               D 181          54-60            D 711

Volba velikosti diamantu

Velikost (hmotnost) diamantu měříme v karátech, pro karát používáme zkratku "ct" (1 ct = 0,2 g). Velikost diamantu volíme v závislosti na průměru a šířce brousícího kotouče dle tabulky. V tabulce uvedené hodnoty platí pro střední zrnitost a tvrdost brousícího kotouče (zr.60, tvrdost K). Se zvyšující se zrnitostí a tvrdostí brusného kotouče je nutné volit větší diamant. Například pro kotouč průměru 300 - 400 mm šíře 80 mm použijeme diamant 1,00 ct.

Zásady orovnávání nebroušenými orovnávači

Je nutné tuhé upnutí orovnávače a co nejintenzívnější chlazení. Hloubka záběru se pohybuje mezi 0,01 až 0,05 mm. Posuv zase od 0,05 až 0,15 mm/ot. Špička orovnávače musí být v ose, nebo mírně pod osou kotouče. Osa orovnávače musí být skloněna pod úhlem 5 - 12 stupňů. S orovnávačem se musí pravidelně otáčet o 90 stupňů kolem vlastní osy. Ploška diamantu může být maximálně 0,5 - 1 mm, pak je nutno dát orovnávač k nám na přesazení.

Zásady orovnávání střechovitě broušenými orovnávači

Je nutné tuhé upnutí orovnávače a co nejintenzívnější chlazení. Hloubka záběru se pohybuje mezi 0,01 a 0,05 mm v závislosti na velikosti diamantu, úhlu střechovitého výbrusu, rozměrech a zrnitosti orovnávaného brusného kotouče. Osa orovnávače musí být skloněna pod úhlem 5 - 10 stupňů. Opotřebené orovnávače nám zašlete k opravě na přesazení a přebroušení.

Zásady orovnávání kuželovitě broušenými orovnávači

Je nutné tuhé upnutí orovnávače a co nejintenzívnější chlazení. Hloubka záběru se pohybuje mezi 0,005 až 0,01 mm. Posuv zase od 0,05 až 0,15 mm/ot. Špička orovnávače musí být v ose, nebo mírně pod osou kotouče. Osa orovnávače musí být skloněna pod úhlem 5 - 12 stupňů. S orovnávačem se musí pravidelně otáčet o 90 stupňů kolem vlastní osy. Ploška diamantu může být maximálně 0,5 - 1 mm, pak je nutno dát orovnávač k nám na přesazení.

Napište nám!

Poradna - diamantové orovnávače

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vytisknout stránku

Aktuality

2/ 5 2017

Sleva 40% na bruné netkané textilie archy a role

Nabízíme spaciální akci se slevou 40% na brusné netkané textilie, známé také jako Scotch-Brite nebo brusné rouno, představují účinné nástroje pro broušení a úpravy povrchu nejrůznějších druhů materiálů. Jsou k dispozici jako archy a  role. Vyberte si brusné netkané textilie přesně pro své potřeby, ať už na odstranění koroze nebo otřepů, broušení svarů, sjednocení povrchu, nebo dokončovací operace.

Více »
19/12 2016

Vánoční sleva 15% na veškeré brusivo

Nabízíme slevu 15% do konce roku na veškeré brusivo. Vybavte vaši dílnu novým brusivem a udělejte si radost pod stromečkem.

Více »
10/10 2016

Akční slevy na brusné pilníky a kameny TYROLIT

Nabízíme Vám akční slevu 20% na brusné pilníky a kameny TYROLIT určené pro broušení, jemné lapování a honování všech ocelí. Dvouzrnné kameny jsou nejprodávanějším zboží pro broušení nožů a nůžek.

Více »

Archiv aktualit

© 2017, Techcentrum – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS | eod.cz | XHTML 1.0